+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych
 • Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz cena 250zł

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz cena 250zł

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych wykonuje się przy różnego rodzaju niedoskonałościach skórnych, takie jak brodawki, pieprzyki czy znamiona. Znamiona te mogą stanowić nie tylko problem natury estetycznej, lecz również zdrowotnej.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Wazektomia

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Bydgoszcz

  • Home
  • Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz - jakie znamiona warto usunąć?

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych stosuje się jedynie w sytuacji, kiedy lekarz wskaże taką potrzebę. Tym samym nie wykonuje się tego zabiegu zapobiegawczo, a jedynie ze wskazań medycznych. Zaleca się konsultację medyczną w momencie, kiedy Pacjent dostrzeże niepokojące zmiany w obrębie skóry. Im szybciej wdrożone będzie zindywidualizowane działanie lecznicze, tym większe szanse na pomyślne chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej.

  Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

  Znamiona skórne są powszechnym problemem wielu osób. Niemalże każdy człowiek posiada chociażby pieprzyki, które stanowią zmiany barwnikowe. Znajdują się one na ciele zarówno dzieci, jak i dorosłych, a co ciekawe – z częścią z nich człowiek przychodzi na świat. Inne z kolei pojawiają się wraz z wiekiem. Ich ilość, umiejscowienie, a także wielkość są sprawą indywidualną. Jedne z nich będą wywoływać spadek samooceny, stanowiąc defekt urody. Inne, mogą wywołać świąd i stanowić zagrożenie dla zdrowia. Niezależnie od charakteru pieprzyków, warto obserwować swoje ciało, a także raz na pewien czas udać się do dermatologa, aby uzyskać specjalistyczną ocenę stanu swojej skóry i ewentualną pomoc oraz zdecydować się na zabieg jakim jest usuwanie pieprzyków.

  Rodzaje znamion skórnych

  Do najpowszechniejszych rodzajów zalicza się:

  • Pieprzyki, czyli znamiona barwnikowe – usuwanie pieprzyków zalicza się do zabiegów profilaktycznych, zapobiegających powstaniu nowotworu skóry, jakim jest złośliwy czerniak. Wykazują one tendencje nowotworowe ze względu eksponowanie ich na działanie promieni słońca oraz otarć,
  • Kurzajki i brodawki – mogą mieć pochodzenie wirusowe, ale również stanowić zagrożenie onkologiczne. Ich usunięcie zabezpiecza Pacjenta przed samozakażeniem,

  Inne zmiany skórne to grupa guzki skóry i tkanki podskórnej, do której zalicza się:

  • Kaszaki – jest to wypełniona łojem torbiel podskórna. Ich bezpieczne usunięcie zapewnia jedynie chirurgiczne usuwanie zmian skórnych. Z tego powodu nie należy podejmować prób samodzielnego ich usuwania,
  • Włókniaki – posiadają one charakter nowotworowy. Ich obecność generuje konieczność jak najszybszej konsultacji z lekarzem,
  • Tłuszczaki – są one niezłośliwym guzem, która powstała z tkanki tłuszczowej. Zagrażają one zdrowiu ze względu na wywoływany przez nie ucisk na sąsiednie organy.

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych Bydgoszcz – na czym polega zabieg?

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych odbywa się w ramach wycięcia za pomocą skalpela chorobowo zmienionej tkanki razem z marginesem zdrowej skóry. Następnie ubytek zaszywany jest szwami. Jest to zalecana procedura w przypadku posiadania umiejscowionych głęboko zmian, takich jak znamiona błękitne lub owłosione. W przypadku rozpoznania znamion ulokowanych powierzchniowo, do brodawkowatej skóry właściwej, można rozważyć ich usunięcie styczne, bez pełnej grubości skóry. Często odbywa się to łącznie z uzupełniającą elektrodesykacją dna ubytku. Wygojenie wtórne odbywa się przez naskórkowanie. Blizna, która pokazuje się po chirurgicznym usuwaniu znamion skórnych jest estetyczna i płaska.

  Sama procedura medyczna, jej przebieg i specyfikacja dostosowana jest do indywidualnych potrzeb danej osoby. Lekarz szczególnie zwraca tutaj uwagę na wielkość zmiany, jej charakter, a także umiejscowienie. Przed zabiegiem jakim jest usuwanie pieprzyka konieczne jest odbycie wstępnej konsultacji medycznej, gdzie lekarz ocenia dane znamiona. Przeprowadzony jest wywiad medyczny z Pacjentem, ewentualnie kieruje do dalszej diagnostyki. Na podstawie uzyskanych danych określa metodę leczenia i sposób działania.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz - wskazania do zabiegu

  Wskazania do zabiegu jakim jest chirurgiczne usuwanie znamion skórnych jest następujące:

  • Profilaktyka antynowotworowa, o ile stwierdzono jednoznaczne podejrzenia,
  • Względy estetyczne,
  • Rozwiązanie problemów z nawracającymi infekcjami skórnymi,
  • Usunięcie powiększających się, dokuczliwych znamion.

  Do zmian skórnych podlegających usunięciu zaliczają się:

  • Włókniaki,
  • Żółtaki – kępki żółte,
  • Wszelkiego rodzaju brodawki,
  • Kaszaki,
  • Tłuszczaki,
  • Keloidy – blizny przerostowe (przerosłe),
  • Stany przednowotworowe i nowotworowe choroby skóry,
  • Znamiona barwnikowe, możliwe jest usuwanie pieprzyka.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz - jak przebiega zabieg

  Aby bezpiecznie przeprowadzić chirurgiczne usuwanie pieprzyków, konieczne jest zapewnienie Pacjentowi warunków ambulatoryjnych, a także przeprowadzenie zabiegu jedynie w dostosowanym do tego gabinecie zabiegowym. Jeżeli lekarz podczas wywiadu medycznego nie stwierdzi przeciwwskazań do usuwania pieprzyka, Pacjent kwalifikowany jest do zabiegu. Kolejnym etapem jest podanie znieczulenia miejscowego. Lekarz nakłuwa w tym celu skórę danej osoby, przy czym jest to czynność całkowicie niebolesna. Pobrany fragment skóry przekazywany jest do dalszej diagnostyki mikroskopowej, jaką jest badanie histopatologiczne. Dzięki niemu można ocenić charakter zmian, w tym określić złośliwość. Powstała rana zabezpieczana jest opatrunkiem, a wcześniej zaszywana szwami. Zazwyczaj zabieg zajmuje około 30 minut, jest to jednak uzależnione od indywidualnych cech danej zmiany i ilości usuwanych znamion podczas pojedynczego zabiegu. Chwilę po zakończeniu zabiegu usuwania pieprzyków Pacjent może opuścić gabinet....

  Badanie histopatologiczne jest to forma szczegółowego oglądania przez lekarza o specjalizacji patomorfologii odpowiednio przygotowanego preparatu pod mikroskopem. Znamię barwnikowe zostaje utrwalone w formalinie oraz odczynnikach laboratoryjnych, a następnie tnie się je na wąskie paski, oglądane pod mikroskopem w taki sposób, aby zaobserwować w nim, czy znamię zostało usunięte z każdej strony w całości, zarówno jeżeli chodzi o boki, jak i spód zmiany skórnej. Poprawne oznakowanie wycinków, fachowo nazywanych preparatami histopatologicznymi pozwala na dokładne sprawdzenie cech zmian, a także dokonanie odpowiedniego rozpoznania i określenia stopnia złośliwości i cech onkologicznych.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz – przeciwwskazania do zabiegu

  Chirurgiczne usuwanie znamion jest szansą na normalne życie, bez zmian skórnych, które mogą posiadać charakter nowotworowy. Niestety, w dalszym ciągu w Polsce panuje przeświadczenie wśród Pacjentów, że lepiej jest nie ruszać danej zmiany, niż podjąć jakiekolwiek działania w obawie o spowodowanie namnażania się komórek rakowych. Jest to myślenie błędne, które może przynieść opłakane skutki. Niestety czasami zdarza się tak, że mimo ewidentnych wskazań, zabieg, mimo, iż chirurgiczne usuwanie zmian skórnych jest całkowicie bezpieczne i komfortowe dla Pacjenta, może nie zostać wykonane. Przeciwwskazania są tutaj następujące:

  • Zaburzenia endokrynologiczne, w tym choroby tarczycy,
  • Zaburzenia i choroby metaboliczne, w tym cukrzyca,
  • Choroby serca,
  • Choroby naczyń krwionośnych,
  • Choroby wątroby,
  • Choroby układu nerwowego,
  • Wszelkie choroby zakaźne,
  • Tendencja do wzmożonych krwawień podczas operacji lub skaleczeń,
  • Skłonność do ropienia, niepoprawny proces gojenia się ran,
  • Skłonność do powstawania bliznowców i blizn przerosłych,
  • Zżywanie leków wpływających na krzepliwość krwi,
  • Posiadanie zakrzepicy lub zakrzepów żylnych zatorowości płucnej.

  Chirurgiczne usuwanie znamion skórnych cena

  Cena zależy od wielu czynników, takich jak prestiż czy lokalizacja kliniki, anatomii pacjenta, stopień trudności zabiegu i wielu innych cech indywidualnych. W celu umówienia się na konsultację, wypełnij nasz formularz.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych pozwala na pozbycie się nieestetycznym zmian oraz na uniknięcie choroby nowotworowej. Nasi lekarze specjaliści pomogą Ci zdiagnozować zmiany i wybrać te, które wymagają usunięcia ze względów zdrowotnych. Oferujemy Państwu wszechstronną pomoc medyczną dostosowaną do indywidualnych potrzeb w korzystnej cenie.

  Cennik

  Chirurgicznie usuwanie zmian skórnych Cena
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – twarz, szyja, glowa 500,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie zmiany skórnej powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – twarz, szyja, głowa 300,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka do 1 cm – ciało 250,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – twarz, szyja, głowa 500,00 zł
  Chirurgiczne wycięcie w tkance podskórnej guzka powyżej 1 cm – ciało 450,00 zł
  Badanie histopatologiczne, cena za jeden bloczek (z wyłączeniem badania hematoonkologicznego materiałów z tkanki kostnej pobieranych w trepanobiopsji, które są wyceniane odrębnie) 60,00 zł
  Dodatkowe barwienie histochemiczne, cena za każde dodatkowe barwienie poza standardowym (H+E) z oceną patomorfologa specjalisty 60,00 zł
  Badanie immunohistochemiczne, cena za jeden odczyn z użyciem jednego przeciwciała z oceną patomorfologa specjalisty 100,00 zł
  Badanie immunohistochemiczne HER2, cena za jedno badanie z oceną patomorfologa specjalisty 120,00 zł

  W przypadku usunięcia powyżej dwóch zmian skórnych – każda kolejna zmiana skórna 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia zmiany skórnej

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  Czego należy unikać po wykonaniu zabiegu? +
  Po przeprowadzonym zabiegu należy unikać długich kąpieli, wizyt na basenie oraz opalania na słońcu czy w solarium.
  Ile znamion można usunąć jednorazowo? +
  Podczas jednego zabiegu można usunąć kilka zmian, jednak w przypadku ich dużej ilości lepiej rozłożyć ich usunięcie w czasie,
  Jak wygląda przebieg zabiegu? +
  Chirurgiczne usunięcie zmiany skórnej przeprowadza się po podaniu znieczulenia miejscowego. Chirurg nacina skórę wokół zmiany, by móc ją bezpiecznie usunąć, a następnie zakłada szwy oraz opatrunek.
  Czy znamiona są dziedziczne? +
  Zmiany skórne mogą powstawać na skutek predyspozycji genetycznych, nie są one jednak dziedziczne, więc jeśli któreś z rodziców miało niepokojące zmiany skórne do usunięcia, nie oznacza to, że dzieci również będą je miały.
  Jaka jest cena zabiegu? +
  Zabieg chirurgicznego usuwania zmian skórnych w Katowicach to koszt od 250zł.
  Czy po zabiegu mogą pozostać blizny? +
  Po chirurgicznym usunięciu zmiany skórnej możliwe jest, że pozostanie niewielka blizna, którą jednak można skorygować laserem.
  Jakie są wskazania do zabiegu? +
  Typy zmian skórnych, które można usunąć chirurgicznie:
  • brodawki,
  • kurzajki,
  • zmiany barwnikowe, czyli pieprzyki,
  • tłuszczaki,
  • naczyniaki,
  • kaszaki,
  • kępki żółte.
  Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
  Jeżeli lekarz ma jakiekolwiek wątpliwości podczas wywiadu z pacjentem, może zlecić wykonanie badań dodatkowych, by wykluczyć ewentualne przeciwwskazania do zabiegu. Poza dodatkowymi badaniami należy również zadbać o to, aby skóra w miejscu wykonywania zabiegu była pozbawiona włosów i wszelkich podrażnień.
  Co to jest badanie histopatologiczne? +
  Po chirurgicznym usunięciu zmian skórnych, przekazuje się je do laboratorium w celu wykonania badania histopatologicznego. Ma ono na celu zbadanie, czy usunięta zmiana nie ma charakteru nowotworowego. Jeśli tak jest, pozwala to na szybką reakcję i rozpoczęcie dalszego leczenia onkologicznego.