+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie rozstępów Bydgoszcz cena 500 zł

  Laserowe usuwanie rozstępów Bydgoszcz cena 500 zł

  Laserowe usuwanie rozstępów jest zabiegiem, który skutecznie likwiduje rozstępy na całym ciele. W naszych gabinetach korzystamy z nowoczesnego ablacyjnego lasera, zabieg jest w 100% skuteczny i bezpieczny.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie rozstępów Bydgoszcz

  • Home
  • Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie rozstępów Bydgoszcz – czy warto zdecydować się na zabieg?

  Rozstępy pojawiają się z różnych przyczyn i mogą dotykać zarówno mężczyzn, jak i kobiet. Niestety ciąża jest jednym z czynników, który wzmaga ich nasilenie, przez co spada jakość życia młodych mam, skutecznie obniżając ich samopoczucie i atrakcyjność we własnych oczach. Dzieje się tak, ponieważ dochodzi do nadmiernego i gwałtownego rozciągania się skóry, która zaczyna pękać, tworząc właśnie szpetne zmiany skórne w postaci rozstępów. W aptekach i drogeriach dostępne są różne kosmetyki przeciw rozstępom, jednak zwykle efekty po ich użyciu nie są zadowalające. Warto wtedy skorzystać z innych metod, takich jak laser, który jest bezpieczny, skuteczny i bardzo precyzyjny.

  Rozstępy są wyjątkowo nieestetycznymi zmianami skórnymi, tworzącymi się na skutek nagłego przyrostu lub spadku wagi.

  Usuwanie rozstępów – działanie lasera

  Za pomocą ingerencji laserowej, skóra zostaje pobudzona do wzmożonej produkcji nowego kolagenu. Dzięki temu procesowi zabieg wykazuje dużą skuteczność i umożliwia osiągnięcie zadowalających efektów. Warto zwrócić uwagę, że działanie lasera jest bardzo precyzyjne i działa jedynie w obrębie zmienionej chorobowo tkanki. W ten sposób można znacznie zredukować ich widoczność raz na zawsze.

  Laserowe usuwanie rozstępów Bydgoszcz – wskazania do zabiegu

  Wybór zabiegu laserowego usuwania rozstępów jest optymalnym rozwiązaniem dla wszystkich tych, którzy na co dzień borykają się z problemem charakterystycznych, pręgowanych, szpetnych zmian na skórze. Defekt ten może spotkać każdego, nie tylko kobiety ciężarne, ale i mężczyzn, szczególnie kiedy zajmują się kulturystyką, a także ludzi młodych, w okresie dojrzewania, gdzie szalejące hormony, a także rozciąganie skóry podczas wzrostu może spowodować powstanie rozstępów.

  Laserowe usuwanie rozstępów Bydgoszcz – zalety zabiegu

  Zabieg laseroterapii posiada zarówno szerokie grono zwolenników, jak i można także odnaleźć jego przeciwników. Jest to związane z licznymi mitami na temat działania lasera, wynikających z niewystarczającej wiedzy w tym zakresie. Przede wszystkim wiele osób utożsamia zabieg z użyciem lasera za bolesny, generujący długi proces gojenia się, a także ryzykiem pojawienia się poparzeń. Prawda jest taka, że podczas usuwania rozstępów wykorzystywany jest laser frakcyjny, którego dużym atutem jest precyzyjne działanie punktowe, dzięki czemu nie ingeruje w duże partie skórne, w przeciwieństwie do dermabrazji. Tym samym, na ten moment wyróżnia się dwie metody laserowego usuwania rozstępów. Pierwszą z nich jest właśnie wspomniana dermabrazja, dzięki której naskórek zostaje całkowicie złuszczony. Drugim wyborem jest laser frakcyjny, który oddziałuje jedynie na niewielkie fragmenty skóry, precyzyjnie kierując wiązkę energii na wybrane miejsce.

  Na czym polega laserowe usuwanie rozstępów?

  Zabieg usuwania rozstępów z użyciem lasera odbywa się poprzez emitowanie wiązki światła lasera, której celem jest usunięcie cienkich warstw naskórka wokół rozstępów. W ten sposób skóra zostaje pobudzona do wzmożonych procesów regeneracyjnych i odbudowujących. Efektem jest tworzenie się nowych warstw na miejscu starych.

  Laser na rozstępy – przeciwwskazania do zabiegu

  Zabieg laseroterapii rozstępów można wykonać na każdej, dowolnej części ciała. Z powodzeniem upora się ze zmianami skórnymi w obrębie ud, brzucha, piersi, a także ramion. Mimo swoich licznych zalet, nie dla każdej osoby będzie on bezpieczny. Przede wszystkim uważni powinni być diabetycy, a także osoby z infekcjami i chorobami skórnymi, np. z opryszczką lub ze skłonnością do powstawania bliznowców. W przypadku świeżej opalenizny należy poczekać, aż ona zblednienie. Przeciwwskazaniem jest także choroba nowotworowa. Jeżeli lekarz odmówi wykonania zabiegu, polecanym preparatem poprawiającym elastyczność skóry jest nawilżający balsam na rozstępy Sylveco.

  Laserowe usuwanie rozstępów Bydgoszcz – efekty zabiegu

  Nie u każdej osoby efekty zabiegowe będą identyczne. Rezultaty zależne są od różnych czynników, zaczynając od dokładności i doświadczenia lekarza, poprzez stopień zaawansowania zmian skórnych, aż po indywidualne skłonności tkanki skórnej, a także poziom pielęgnacji u danej osoby. Najbardziej oporne działaniu lasera są rozstępy długo utrzymujące się na skórze o rozległych rozmiarach i dużej głębokości. Taka sytuacja generuje potrzebę przeprowadzenia większej ilości zabiegów, aby osiągnąć optymalne wyniki. Należy jednak mieć na względzie, że ze względu na rozmiary i wiek zmian w danym przypadku jedynie zredukuje się ich widoczność, jednak nie zostaną one usunięte. O ilości przeprowadzanych zabiegów decyduje lekarz, określając jednocześnie parametry lasera. Zwykle jest to od 3 do 5 ingerencji. Warto zauważyć, że laserowe usuwanie rozstępów jest całkowicie bezpieczne, a wszelkie niewielkich rozmiarów rany będące efektem działania lasera frakcyjnego goją się bardzo szybko.

  Laserowe usuwanie rozstępów – bezpieczeństwo i skutki uboczne

  Laserowe usuwanie rozstępów zalicza się do bezpiecznych zabiegów. Normalną reakcją skórną na jego ingerencję jest powstanie niewielkich ran i strupów, które goją się szybko, bez problemów, samoistnie ustępując w ciągu kilku pierwszych dni. Podobnie jest w przypadku zaczerwienienia skóry i drobnych pęcherzy. Zdarza się także, że pod wpływem działania lasera na skórze powstają siniaki. One także zanikają samoistnie w ciągu najbliższych tygodni. Jeżeli dany Pacjent ma jakiekolwiek wątpliwości i podejrzenia, że zabieg usuwania rozstępów wywołał inne efekty uboczne, powinien jak najszybciej skontaktować się z lekarzem przeprowadzającym zabieg, aby omówić swoją indywidualną sytuację.

  Bezpieczeństwo tej procedury warunkuje także fakt, iż w żaden sposób nie narusza on skóry i jej ciągłości, co wyklucza ryzyko infekcji i komplikacji pozabiegowych

  Warto podkreślić, że zabieg jest bezbolesny, aczkolwiek w celu zwiększenia komfortu Pacjenta można na jego prośbę zastosować krem o działaniu miejscowego znieczulenia. Jest to korzystne rozwiązanie dla osób o szczególnie niskim progu bólu.

  Laserowe usuwanie rozstępów Bydgoszcz – zalecenia po zabiegu

  Mimo licznych zalet i dużego poziomu bezpieczeństwa, laseroterapia rozstępów nie jest dla skóry obojętna. Jest to mimo wszystko zabieg ingerujący w tkanki. Wiele osób przechodzi go bez żadnych skutków ubocznych, jednak u niektórych osób, szczególnie tych z wysoką wrażliwością skóry, normalną reakcją jest zaczerwienienie, o czym wspomniane jest wyżej. Dodatkowo mogą pojawić się objawy charakterystyczne dla oparzenia. Dzieje się tak podczas pracy na rozległym obszarze rozstępów, które charakteryzują się dużą głębokością, generując konieczność wykonania serii zabiegów.

  Czas rekonwalescencji po zabiegu laserowego usuwania rozstępów może trwać nawet kilka tygodni, jednak jest to uzależnione od indywidualnych cech danej osoby, a także finalnej ilości przeprowadzonych zabiegów. Należy pamiętać, aby do momentu całkowitego wyleczenia i zagojenia skóry zrezygnować ze wszelkich form opalania. W niektórych przypadkach, szczególnie wtedy, kiedy pojawiają się rany, pęcherze i strupy, lekarze rekomendują zażywanie antybiotyków w celu wyeliminowania ryzyka zakażenia drobnoustrojami, które mogą pojawić się w wyniku naruszenia warstwy skóry.

  Laserowe usuwanie rozstępów to nieinwazyjny zabieg, który pozwala zniwelować nieestetyczne blizny, równocześnie regenerując tkankę skórną i poprawiając jej kondycję. Pamiętaj, że Twoje zdrowie fizyczne i komfort psychiczny są najważniejsze, dlatego zapisz się na zabieg w naszym gabinecie już dziś! Gwarantujemy korzystne ceny i 100% satysfakcji.

  Cennik

  Laserowe usuwanie rozstępów Cena
  Rozstępy na twarzy - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na szyi - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na dekolcie - usuwanie laserem 500,00 zł
  Rozstępy na brzuchu - usuwanie laserem 600,00 zł
  Konsultacja lekarska 100,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Czym są rozstępy? +
  Rozstępami to inaczej dość nieestetyczne zmiany pojawiające się na naszej skórze. Problem z rozstępami mogą mieć zarówno mężczyźni jak i kobiety. Wiek tutaj również nie gra roli. Wyglądają one jak „liniowe pasm”, które układają się zgodnie z kierunkiem rozciągania skóry.
  3. Dla kogo przeznaczony jest zabieg? +
  Zabieg laserowego usuwania rozstępów polecany jest osobom, które chcą pozbyć się rozstępów z różnych partii swojego ciała. Na laserowe usuwanie rozstępów najczęściej decydują się kobiety po ciąży, lub też po dużym przyroście masy ciała, a także jeżeli nastąpił szybki wzrost w okresie dojrzewania.
  5. Jakie są zalety zabiegu? +
  • znaczna redukcja widoczności rozstępów,
  • poprawa wyglądu określonych partii ciała,
  • wzrost pewności siebie oraz atrakcyjności własnego ciała,
  • długotrwałe efekty,
  • długotrwałe efekty,
  7. Czy zabieg trzeba powtarzać? +
  Zabiegi laserowe mające na celu laserowe usunięcie rozstępów na brzuchu bądź w innej części ciała najczęściej muszą być powtarzane. Aby uzyskać najlepszy zadowalający nas efekt usuwanie rozstępów powinniśmy wykonać 4-5 razy.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania rozstępów w Bydgoszczy to 500zł.
  2. Czy są jakieś przeciwskazania do zabiegu? +
  Na zabieg nie mogą decydować się kobiety w ciąży oraz karmiące piersią. Przeciwskazaniem jest również świeża opalenizna. Jeżeli Pacjent cierpi na niektóre choroby przewlekłe (np. choroby autoimmunologiczne bądź łuszczycę) również nie może być zakwalifikowany do zabiegu. Osoba decydująca się na zabieg nie może również cierpieć na chorobę nowotworową i być zainfekowana czynną opryszczką, nie powinna też mieć tendencji do keloidów, zaburzeń krzepnięcia.
  4. Jak postępować po zabiegu? +
  Bezpośrednio po zabiegu nie powinno się używać mydła oraz kosmetyków na bazie alkoholu. Nie powinniśmy też wykonywać peelingów bądź innych zabiegów ingerujących mocno w naszą skórę, a także mocno „trzeć” miejsc po zabiegu ręcznikiem, np. po umyciu. Do czasu aż skóra się wygoi powinno się jak najbardziej unikać podrażnień. Proces gojenia może potrwać nawet kilka tygodni.
  6. Jakie efekty uboczne mogą pojawić się po zabiegu? +
  Efekty uboczne, które pojawiają się najczęściej po zabiegu to zmiany kolorystyczne na skórze. Niemniej jednak dość rzadko mają one charakter stały i znikają po pewnym czasie. Zdarza się także, że w wyniku działania wiązki lasera na skórze mogą pojawić się siniaki. Lecz one także powinny zniknąć w ciągu dwóch tygodni.
  8. Czy laserowe usuwanie rozstępów działa? Czy to prawda, że lepiej usuwać świeże rozstępy? +
  Skuteczność zabiegów uzależniona jest w dużej mierze od głębokości i rozległości zmian skórnych. Dużo łatwiej jest usunąć świeże niż stare rozstępy.