+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz cena od 200zł

  Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz cena od 200zł

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy jest zabiegiem mającym na celu skuteczne zamknięcie rozszerzonych naczynek krwionośnych za pomocą naświetlania go laserem.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie naczynek Bydgoszcz

  • Home
  • Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – jak powstają naczynka?

  Rozszerzone naczynka jak i popularne pajączki stanowią defekt kosmetyczny u wielu osób. Z tego powodu zabiegi oferujące ich usunięcie są tak popularne i chętnie wykorzystywane. Aby skutecznie je zamknąć i tym samym usunąć warto skorzystać z oferty medycyny estetycznej, np. z zabiegu laseroterapii w tym zakresie. Każdego roku zwiększa się grono zwolenników laserowego usuwania naczynek. ...

  Popękane naczynka są nie tylko problemem estetycznym, dlatego nie należy ich lekceważyć.

  Rozszerzone naczynka są rozszerzonymi na stałe naczyniami włosowatymi, które prześwitują przez naskórek, dając nieestetyczne „pajączki”. Zwykle obserwuje się je na twarzy, przez co niejednokrotnie stanowią źródło dyskomfortu i kompleksów. Często są one uwarunkowane genetycznie, ale mogą mieć także inne podłoże, np. mogą być efektem nadciśnienia, zaburzeń hormonalnych, problemów z krążeniem, nadwrażliwości skóry.

  Laserowe usuwanie naczynek zaliczane jest to zabiegów nieinwazyjnych i bezpiecznych. Podczas niego nie dochodzi do przerwania ciągłości powłok skórnych, dzięki czemu eliminuje się ryzyko krwawienia. Sam zabieg jest bezbolesny – większość Pacjentów swoje doznania opisuje jako lekki dyskomfort. Pojedyncze, niewielkie zmian, np. na twarzy, z powodzeniem usuwa się podczas jednej lub dwóch wizyt w gabinecie. W przypadku bardziej rozległych zmian konieczna może okazać się seria wizyt. Mimo wszystko warto skorzystać z takiej opcji, ponieważ efekty laseroterapii są trwałe.

  Laser zamykanie naczynek – dlaczego warto skorzystać z tej metody?

  Dużym atutem laseroterapii jest uzyskanie optymalnych efektów przy niemalże zerowym ryzyku wystąpienia powikłań. To różni zabieg laserowego usuwania naczynek od innych dostępnych na rynku medycznym, np. klasycznej metody chirurgicznej. Laser w bezinwazyjny sposób redukuje rozszerzone naczynia, co generuje szybki czas powrotu do pełnej funkcjonalności.

  Współczesna medycyna i rozwój technologiczny umożliwiły wyposażenie laserów w wysokiej klasy zaawansowane rozwiązania, dzięki którym znacznie można poprawić zarówno jakość zabiegu, jak i bezpieczeństwo podczas niego. Tym samym można osiągnąć jak najbardziej optymalne rezultaty w krótkim czasie zabiegowym, szybko regenerując miejsca poddawane ingerencji.

  Ważne, aby dany Pacjent pamiętał o kilku ważnych kwestiach przed zabiegiem: dwa tygodnie przed nim należy odstawić leki i zioła światłoczułe, a także na minimum miesiąc przed zrezygnować z opalania.

  Laserowe zamykanie naczynek na twarzy – wskazania do zabiegu

  Większość Pacjentów zgłaszających się na zabieg przychodzi głównie z powodów estetycznych, ze względu na fakt, iż czerwone, widoczne naczynka, szczególnie w okolicy twarzy, mogą szpecić. Za pomocą nowoczesnych rozwiązań z powodzeniem można zamknąć rozszerzone naczynia w nieinwazyjny sposób. Szczególnie jest to polecane przy takich dolegliwościach, jak:

  • Trądzik różowaty,
  • Wiotka skóra,
  • Płytkie zmarszczki,
  • Widoczne naczynka, pajączki,
  • Rumień.

  Znaczna część Pacjentów boryka się z widocznymi naczyniami, które osadzone są stosunkowo płytko. W takich przypadkach ich laserowe zamykanie jest najbardziej skuteczne. Z tego powodu tego typu zabieg kieruje się głównie do otwartych naczyń, ułożonych stosunkowo blisko powierzchni skóry. W momencie kiedy Pacjent przychodzi na konsultację medyczną z głęboko zagnieżdżonymi naczynkami, proponuje im się inne sposoby leczenia i pozbywania się ich.

  Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz – jak wygląda zabieg?

  Na początku odbywa się wspomniana wyżej konsultacja medyczna. Jest ona ważna, ponieważ stanowi moment diagnostyczny. Przede wszystkim lekarz sprawdza, czy dana osoba posiada ewentualne przeciwwskazania medyczne do zastosowania laseroterapii. Dodatkowo przy analizowaniu indywidualnego przypadku Pacjenta, szczegółowo dobierane są parametry urządzenia w oparciu o stan żył i ich głębokość, a także ilość zabiegów niezbędnych do osiągnięcia optymalnego efektu. Konsultacja medyczna jest także istotnym psychologicznym punktem – stanowi dużą dawkę wiedzy dla Pacjenta, gdzie lekarz szczegółowo omawia przebieg zabiegu, wydaje zalecenia pozabiegowe, a także opisuje potencjalne objawy niepożądane. Jest to moment, kiedy Pacjent może dopytać o wszelkie, niepokojące go kwestie, dzięki czemu czuje się komfortowo i bezpiecznie podczas samej ingerencji laserowej. ...

  Sam zabieg przebiega w kilku etapach pod opieką lekarza specjalisty w odpowiednio wyposażonym gabinecie medycyny estetycznej.

  Pierwszym etapem jest wykonanie peelingu oraz głęboko oczyszcza się skórę, szczególnie ważne jest to w przypadku twarzy, gdzie konieczny jest demakijaż. Tego typu procedura ma zapobiec ewentualnemu rozproszeniu emitowanego światła lasera. Kiedy Pacjent ma dobrze oczyszczoną skórę, wiązka może skupić się na konkretnym punkcie, a sama ingerencja lasera będzie bardziej skuteczna.

  Drugim, ale bardzo ważnym etapem jest konieczność założenia okularów ochronnych. Silne światło emitowane przez laser, podobnie jak każde inne, może powodować uszkodzenia oczu i wzroku. Z tego powodu lekarz dba o to, aby podczas zabiegu zakładać specjalne gogle.

  Zabieg właściwy polega na przyłożeniu głowicy lasera bezpośrednio do skóry, dzięki czemu uwalniane są impulsy laserowe.

  Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz – możliwe powikłania

  Normalną reakcją organizmu na ingerencję laserową jest obrzęk i zaczerwienienie skóry na fragmencie, który poddawany był ingerencji laserowej. Zwykle objawy te zanikają samoistnie w ciągu kilku najbliższych dnia.

  Wiele osób zastanawia się, czy zabiegi laseroterapii są bolesne. W przypadku usuwania naczynek, Pacjenci wypowiadali się na temat swoich zabiegowych odczuć. Opisywali je jako uczucie ciepła lub lekkiego pieczenia, całkowicie negując jakiekolwiek dolegliwości bólowe.

  Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz – postępowanie po zabiegu

  Po zabiegu należy:

  • Zrezygnować ze wszelkich form opalania się minimum przez miesiąc od wykonanego zabiegu,
  • Unikać z warunków i miejsc, w których może dojść do przegrzania skóry, np. sauna, basen, gorące kąpiele,
  • Zrezygnować ze wzmożonego wysiłku fizycznego, który może zwiększać ciśnienie krwi oraz może narazić na urazy,
  • Stosować kremy ochronne z wysokim filtrem SPF – w przeciwnym razie Pacjent naraża się na trudne do usunięcia przebarwienia skóry,
  • Zrezygnować przez kilka dni z mocnych, drażniących kosmetyków i preparatów wysuszających skórę, np. na bazie alkoholu,
  • Włączyć w pielęgnację kremy przyspieszające gojenie,
  • Włączyć do swojej pielęgnacji kremy dedykowane skórze naczynkowej,
  • Zadbać o zdrową, zbilansowaną i bogatą w składniki odżywcze dietę,
  • Chronić skórę przed zimnem i wilgocią (istotne szczególnie w okresie jesienno-zimowym).

  Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz – przeciwwskazania do zabiegu

  • Choroby i schorzenia: choroby onkologiczne, choroby skórne, infekcje i stany zapalne, padaczka, zaburzenia tkanki łącznej, choroby układu krążenia, ogólna obniżona odporność,
  • Urazy i uszkodzenia skóry,
  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Świeża opalenizna i stosowanie samoopalaczy,
  • Zażywanie i stosowanie niektórych leków, ziół, suplementów diety i kosmetyków: retinoidów, sterydów, antybiotyków, preparatów fotouczulających.

  Laserowe zamykanie naczynek Bydgoszcz – efekty zabiegu

  Efekty laserowego usuwania naczynek są trwałe. Oznacza to, że raz zamknięte naczynko nie powinno ponownie się otworzyć. W przypadku niezadowalających efektów można zabieg powtórzyć. Pacjenci w największym stopniu chwalą sobie:

  • Niewidoczność rumienia,
  • Usunięcie naczyniaków i pajączków ze skóry,
  • Zamknięcie naczynek na skórze,
  • Znaczne zmniejszenie trądziku różowatego.
  Naczynka powstałe na skórze są problemem głównie natury estetycznej, ale nie tylko. Zabieg przy użyciu lasera, przeprowadzony przez naszych doświadczonych lekarzy, pozwoli Ci na skuteczne zamknięcie naczynek oraz powrót do pełnego zdrowia w korzystnej cenie.

  Cennik

  Zamykanie naczynek Cena
  Laserowe usuwanie naczynek od 200,00 zł
  Nogi (całe) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Twarz (cała) - usuwanie popękanych naczynek laserem od 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Na czym polega zabieg? +
  Zabieg laserowego usuwania naczynek polega na zamknięciu rozszerzonych naczynek krwionośnych przy pomocy naświetlania go promieniem lasera. Promieniowanie to powoduje, że temperatura krwi występująca w naczynkach rośnie w sposób gwałtowny, przez co naczynka obkurczają się i zamykają. Warto zaznaczyć, że zmiany te są trwałe.
  3. Jakie są wskazania do zabiegu? +
  • wszelkie zmiany naczyniowe,
  • występowanie rumienia,
  • rozszerzone naczynka krwionośne,
  • występowanie naczyniaków rubinowych, gwiaździstych oraz płaskich,
  • trądzik różowaty.
  5. Jakie są przeciwskazania do laserowego zamykania naczynek? +
  • choroby nowotworowe,
  • stosowanie różnego rodzaju terapii hormonalnych (hormony światłouczulające),
  • fotodermatoza oraz wszelkiego rodzaju choroby pęcherzowe skóry,
  • chorowanie na bielactwo i łuszczycę,
  • padaczka (przeciwskazanie względne),
  • posiadanie rozrusznika serca,
  • skłonność do przebarwień i blizn (przeciwskazanie względne),
  • ciąża i karmienie piersią.
  7. Czy zabieg laserowego usuwania naczynek jest bolesny? +
  Podczas trwania zabiegu Pacjent najczęściej odczuwa delikatne ukłucia bądź też uczucie podobne do szczypania. Natomiast po zabiegu skóra może być lekko zaczerwieniona, lub nieznacznie obrzęknięta. Zmiany te znikają po ok. 2 dniach od zabiegu.
  9. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego zamykania naczynek w Bydgoszczy to koszt od 200zł.
  2. Jaki jest czas zabiegu? +
  Zabieg laserowego usuwania naczynek trwa 10-60 minut. Czas zabiegu uzależniony jest w dużej mierze od tego jak duży obszar poddawany jest terapii.
  4. Czy zabieg laserowego usuwania naczynek należy powtarzać? +
  Wszystko jest sprawą indywidualną. Natomiast najczęściej jednak zalecane jest aby zabieg powtórzyć w ok. 4-tygodniowych odstępie czasu 5-6 razy. W ten sposób zostaną osiągnięte najlepsze rezultaty.
  6. Czy to prawda, że zdecydowanie lepiej jest wykonywać zabieg w okresie jesienno-zimowym? +
  Tak, zdecydowanie. Zabieg najlepiej wykonać w okresie jesienno-zimowym, żeby nie narażać niepotrzebnie skóry na nadmierne nasłonecznienie. Jeśli jednak Pacjentka decyduje się na zabieg podczas wakacji, bezwzględnie zalecane jest stosowanie kremów z filtrem minimum SPF 30 bezpośrednio po zabiegu.
  8. Czy bezpośrednio po zabiegu można wrócić do codziennej aktywności? Jak wygląda okres rekonwalescencji? +
  Bezpośrednio po zabiegu na skórze może wystąpić delikatne zaczerwienienie lub obrzęk. Co więcej - skóra sprawia wrażenie mocno naciągniętej. Niemniej jednak nie powoduje to wyłączenia Pacjenta z normalnych, codziennych aktywności.