+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie przebarwień Bydgoszcz cena 250 zł

  Laserowe usuwanie przebarwień Bydgoszcz cena 250 zł

  Skuteczne i szybkie laserowe usuwanie przebarwień na twarzy jest już możliwe. Laser na przebarwienia to zabieg polegający na naświetlaniu obszaru skóry intensywnym źródłem światła żółtego. W ten sposób możliwe jest nawet usuwanie piegów.

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie przebarwień Bydgoszcz

  • Home
  • Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie przebarwień Bydgoszcz – jak pozbyć się przebarwień na twarzy?

  Lato jest porą roku, która kojarzy się większości ludzi z beztroską, urlopem, czasem spędzonym z przyjaciółmi i rodziną, a także pięknymi, słonecznymi dniami, spędzonymi w górach lub nad morzem. W takim czasie człowiek chętnie się opala, dostarczając swojemu organizmowi witaminy D, ciesząc się brązowiejącym kolorem skóry. Warto o tą opaleniznę zadbać, zarówno przed samą ekspozycją na słońce (stosując kremy z filtrem), jak i po zejściu z plaży, używając kremów nawilżających i natłuszczających.

  Przebarwienia na twarzy to nieestetyczny i wstydliwy problem, który nie zawsze można zatuszować makijażem.

  Warto mieć na uwadze, że wzmożona ekspozycja na słońce wiąże się z powstawaniem przebarwień i znamion barwnikowych, zwanych pospolicie pieprzykami. Tym samym promieniowanie słoneczne stanowi jeden z czynników stymulujących zmiany skórne. W aspekcie powstawania wspomnianych przebarwień warto zwrócić uwagę na dwa mechanizmy. Po pierwsze, w skórze zaczyna odkładać się melanina, po drugie – ilość melanocytów zaczyna rosnąć. Do powstania przebarwień przyczynia się także ciąża, doustna antykoncepcja lub każda inna terapia hormonalna, czas przekwitania u kobiet, choroby wątroby, a także wszelkie zaburzenia endokrynologiczne. Warto dodać, że przebarwienia skórne najczęściej obserwowane są na twarzy i grzbietach rąk i dłoni, aczkolwiek przyjmuje się, że równie dobrze mogą ulokować się na każdej innej, wybranej części ciała.

  Jak pozbyć się przebarwień po trądziku i czy usuwanie piegów laserem jest skuteczne?

  Przebarwienia słoneczne są trudne do usunięcia. Często utrzymują się na skórze przez długi czas, mimo pielęgnacji i działań profilaktycznych. Na szczęście współczesne rozwiązania medyczne umożliwiają poddanie się laseroterapii przebarwień, która wykazuje wysoką skuteczność i bezpieczeństwo. Z powodzeniem można pozbyć się takich zmian, jak:

  • Melanoza riehla – są to plamy skórne, które powstały poprzez działanie promieni słońca na kosmetyki dobrane w niewłaściwy sposób, a także leki mające działanie fotouczulające. Należy zwrócić szczególną uwagę na nagietek, dziurawca, rumianek, wybrane leki przyśpieszające odchudzanie, medykamenty przeciwbólowe i przeciwzapalne, leki na epilepsję, leki na arytmię serca, a także mające działanie odkażające układ moczowy. W takiej sytuacji może dojść do wystąpienia jasnoczerwonych lub sinych przebarwień, a nawet silnych reakcji alergicznych, które mogą się nasilać wraz z upływem czasu. Zwykle można zaobserwować je w okolicy dekoltu lub twarzy.
  • Plamy wątrobowe, inaczej nazywane soczewicowymi – ich pojawienie się związane jest z oddziaływaniem czynników zewnętrznych. Są one szczególnie widziane u osób w podeszłym wieku, u których dochodzi do charakterystycznych zmian w obrębie dłoni i twarzy. Mechanizmem tworzenia się plam wątrobowych jest wzmożone namnażanie się melaniny w komórkach, co skutkuje niewielkimi plamami (niespełna centymetrowymi. Dzieje się tak ze względu na długotrwałe napromieniowanie, zmiany chorobowe, a także zmiany trądzikowe.
  • Ostudy – jest to najpowszechniejsze przebarwienie wśród kobiet, typowo dla nich charakterystyczne. Bardzo często pojawiają się podczas intensywnych zmian hormonalnych, np. w wyniku ciąży, klimakterium lub w trakcie terapii hormonalnej, w tym antykoncepcji. Ich powstanie uwarunkowane jest wzmożoną aktywnością hormonów, a także nadmiernej produkcji melaniny w naskórku. Zazwyczaj występują w okolicach nosa, policzków, warg, czoła i żuchwy.
  • Ostudy – jest to najpowszechniejsze przebarwienie wśród kobiet, typowo dla nich charakterystyczne. Bardzo często pojawiają się podczas intensywnych zmian hormonalnych, np. w wyniku ciąży, klimakterium lub w trakcie terapii hormonalnej, w tym antykoncepcji. Ich powstanie uwarunkowane jest wzmożoną aktywnością hormonów, a także nadmiernej produkcji melaniny w naskórku. Zazwyczaj występują w okolicach nosa, policzków, warg, czoła i żuchwy.

  Laserowe usuwanie przebarwień Bydgoszcz – efekty zabiegu

  Efekty zabiegu laserowego uzależnione są od typu przebarwień. Przykładowo, w przypadku piegów efekty widać już po pierwszej ingerencji, a z kolei redukcję melasmy obserwuje się dopiero po kilku tygodniach od zabiegu. O ilości potrzebnych zabiegów do osiągnięcia optymalnych wyników decyduje lekarz, aczkolwiek zwykle waha się to od jednego do czterech ingerencji laserowych, przeprowadzanych w odstępach od dwóch do czterech tygodni.

  Należy zwrócić uwagę, że najlepsze efekty laseroterapii osiąga się w przypadku ingerencji w zmiany płytkie, takie jak: piegi, plamy wątrobowe, plamy po kuracjach lekowych, tatuaże, przebarwienia brodawek łojotokowych lub ostudy. Warto mieć na uwadze, że przebarwienia długo utrzymujące się na skórze są cięższe do usunięcia, przez co może być konieczne zastosowanie większej ilości zabiegów.

  Laserowe usuwanie przebarwień Bydgoszcz – przebieg zabiegu

  Laser działa za pomocą wybiórczej fototermolizy. Zakłada się, że chromofory (struktury skórne) absorbują energię światła o określonej długości fali. Z tego powodu zabieg polega na wytwarzaniu ciepła doprowadzając do zniszczenia tych struktur, jednocześnie oszczędzając zdrowe tkanki. Długość fali lasera, a także emitowane impulsy dopiera lekarz w sposób precyzyjny, uwzględniając rozległość i lokalizację zmian. Tym samym, czas pojedynczego zabiegu waha się od 15 do 30 minut. Zabieg jest bezbolesny, jednak istnieje możliwość nałożenia kremu znieczulającego przed zabiegiem.

  Usuwanie przebarwień laserem – przeciwwskazania

  Przed zabiegiem obowiązuje konsultacja medyczna, która umożliwia zdiagnozowanie stanu zdrowia Pacjenta i wykluczenie przeciwwskazań, takich jak:

  • Ciąża i karmienie piersią,
  • Choroby dermatologiczne,
  • Choroby onkologiczne,
  • Padaczka,
  • Choroby tkanki łącznej,
  • Cukrzyca,
  • Skłonność do występowania bliznowców,
  • Zażywanie leków i ziół tofouczulających,
  • Stosowanie izotretynoiny i tretinoiny,
  • Świeża (miesięczna) opalenizna,
  • Zaburzenia krzepliwości krwi i stosowanie leków wpływających na jej krzepliwość.

  Zabieg na przebarwienia – pielęgnacja po zabiegu

  Będąc po zabiegu należy pamiętać o wzmożonej pielęgnacji. Przede wszystkim obowiązuje ochrona przeciwsłoneczna, a także stosowanie zaleconych przez lekarza preparatów.

  Laserowe usuwanie przebarwień – rekonwalescencja

  Usuwanie przebarwień laserem zalicza się do skutecznych zabiegów, pozwalających pozbyć się większości zmian skórnych. Warto mieć na uwadze, że to sposób walki z efektem, a nie przyczyną powstania przebarwień. Dużym atutem jest fakt, iż laser nie generuje konieczności ograniczenia swojej normalnej aktywności. Jest on nieinwazyjny, dzięki czemu nie ma konieczności późniejszego odbywania hospitalizacji. Tym samym, jeszcze tego samego dnia Pacjent wraca do domu, pamiętając o odpowiedniej pielęgnacji.

  Normalną reakcją organizmu na przeprowadzony zabieg jest pojawienie się zaczerwienienia i obrzęku. Pacjent może także odczuwać swędzenie skóry oraz lekkie pieczenie.

  Aby zadbać o dodatkowe bezpieczeństwo zabiegu, warto wykonywać go w okresie jesienno-zimowym, kiedy promieniowanie słoneczne jest słabsze, a dodatkowo ludzie noszą na sobie więcej warstw ubrań, co dodatkowo zakrywa skórę. Wykonywanie zabiegu wiosną lub latem może skutkować pojawieniem się nowych przebarwień.

  Laserowe usuwanie przebarwień skutecznie wyrównuje koloryt skóry, niwelując nawet te przebarwienia, które sięgają głębszych warstw skóry. Pacjenci po przeprowadzeniu zabiegu przez wysokiej klasy specjalistów w naszym gabinecie odzyskują dawną pewność siebie oraz poczucie własnej wartości. Dodatkową wartością naszej kliniki stanowią konkurencyjne ceny.

  Cennik

  Usuwanie przebarwień Cena
  Laserowe usuwanie przebarwień skóry 250,00 zł
  Cała twarz - usuwanie przebarwień laserem 550,00 zł
  Okolica oczu - usuwanie przebarwień laserem 350,00 zł
  Okolica ust - usuwanie przebarwień laserem 350,00 zł
  Szyja + dekolt - usuwanie przebarwień laserem 900,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  1. Jak należy przygotować się do zabiegu? +
  Około 4 tygodnie przed planowanym zabiegiem powinno się bezwzględnie unikać nie tylko opalania na słońcu, lecz również trzeba zrezygnować z wizyt w solarium. Osoby zdecydowane na zabieg muszą dodatkowo korzystać w tym czasie z wysokich filtrów słonecznych. Nie powinno się także pić alkoholu oraz stosować leków, ziół i kosmetyków fotouczulających. Całkowicie również trzeba zrezygnować z kosmetyków, które wysuszają naszą skórę i takich, które zawierają alkohol.
  3. Jak wygląda zabieg laserowego usuwania przebarwień? +
  Podczas zabiegu twarz Pacjenta zostaje bardzo dokładnie oczyszczona z wszelkich pozostałości makijażu i zanieczyszczeń i odpowiednio zabezpieczona. Na niektóre rejony skóry twarzy nakłada się specjalistyczny żel, po czym specjalista przykładając głowicę, emituje wiązki światła w głąb skóry. Zabieg jest całkowicie bezbolesny, nie ma konieczności korzystania ze znieczulenia miejscowego. Pacjent odczuwa jedynie ciepło, które dodatkowo neutralizowane jest przez laserowe systemy chłodzące.
  5. Jakie są zalecenia po zabiegu usuwania przebarwień? +
  Po zabiegu laserowego usuwania przebarwień nie jest wymagana dłuższa rekonwalescencja. Pacjenci mogą praktycznie od razu wrócić do swoich codziennych zajęć i obowiązków. Zalecane jest jedynie stosowanie silnych filtrów SPF bezpośrednio po zabiegu, należy też unikać nasłonecznienia, korzystania z solarium, gorących kąpieli, perfumowanych kosmetyków i zabiegów dermatologicznych na leczone miejsca.
  7. Czy po zabiegu mogą wystąpić działania niepożądane? +
  Jak po każdym zabiegu, również po laserowym usuwaniu przebarwień mogą wystąpić różnego rodzaju objawy niepożądane, wśród których można wymienić:
  • pieczenie,
  • swędzenie,
  • opuchnięcia,
  • sinienie, zmiana koloru przebarwień.
  Jeżeli pojawi się którekolwiek z wymienionych działań niepożądanych należy stosować maści chłodzące bądź też lekki, antyalergiczny makijaż.
  2. Jak często należy powtarzać zabieg? +
  Zabieg należy powtarzać od 3 do 5 razy w odstępach miesięcznych, aby osiągnąć najlepsze rezultaty. W czasie całościowej terapii u Pacjentów następuje delikatne złuszczenie naskórka. Jest to zupełnie naturalny proces i nie należy w tym czasie stosować różnego rodzaju peelingów skórnych.
  4. Czy podczas karmienia piersią można korzystać z laserowego usuwania przebarwień? +
  Nie jest zalecane aby poddawać się zabiegowi w okresie karmienia piersią. Kobiety powinny wtedy wstrzymać się z zabiegami aż do czasu, gdy przestaną karmić piersią. Jest to związane ze zmianami hormonalnymi, które zachodzą w tym okresie w organizmie każdej kobiety.
  6. Kto może skorzystać z zabiegu? +
  Na zabieg usuwania przebarwień laserem mogą zgłosić się osoby, które posiadają niewielkie zmiany kosmetologicznych (występujące na całym ciele) – w tym oczywiście na twarzy, a także w okolicach oczu.
  8. Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania przebarwień w Bydgoszczy to 250zł.