+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik E-recepta!
 • Dermatochirurgia
 • Dermatochirurgia
 • Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Bydgoszcz Cena od 150 zł

  Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Bydgoszcz Cena od 150 zł

  Laserowe usuwanie znamion to skuteczny i bezpieczny sposób na usunięcie łagodnych zmian skórnych. Zabieg laserowy często stanowi mniej inwazyjną alternatywę dla metod chirurgicznych

  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

    
  Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

  Wybierz usługę

  Usuwanie zmian skórnych

  Usuwanie kurzajek

  Obrzezanie - operacja stulejki

  Laserowe leczenie bólu

  Laserowe leczenie nadpotliowści

  Laserowe leczenie trądziku

  Laserowe ujędrnianie skóry

  Laserowe usuwanie blizn

  Laserowe usuwanie hemoroidów

  Laserowe usuwanie naczynek

  Laserowe usuwanie przebarwień

  Laserowe usuwanie rozstępów

  Laserowe usuwanie żylaków

  Liposukcja laserowa

  Peeling laserowy

  Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

  Obrzezanie

  Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion Bydgoszcz

  • Home
  • Laserowe usuwanie pieprzyków i znamion

  Laserowe usuwanie pieprzyków Bydgoszcz – dlaczego warto zdecydować się na usuwanie pieprzyka?

  Pieprzyki, naukowo nazywane zmianami barwnikowymi skóry, to inaczej komórki barwnikowe, które określane są melanocytami. Gromadzą się pod skórą przez promieniowanie UV, które oddziałuje na skórę. Produkuje ona więcej melaniny, przez co pojawiają się one na skórze oraz powiększają z czasem. Istnieją przypadki, w których popularne pieprzyki są zmianami wrodzonymi, choć częściej są produkowane na skórze przez oddziaływanie promieni słonecznych. Czasami są one zmianami, które mogą mieć jedynie znaczenie estetyczne. Większe zmiany barwnikowe warto pokazać dermatologowi, który stwierdzi, czy dana zmiana wymaga od nas ingerencji chirurgicznej.

  Zmiany skórne powinny być badane na bieżąco, ponieważ mogą być groźne dla naszego zdrowia

  Czasem wypukłe i duże zmiany skórne mogą uniemożliwić nam noszenie biżuterii oraz przeszkadzać podczas wkładania odzieży. Sprawiają one dyskomfort, kiedy ocierają się o skórę np. w pachwinach lub utrudniają golenie, kiedy umiejscowione są pod pachami. Wielu pacjentów właśnie z takich powodów chce je jak najszybciej usunąć.

  Kiedy usuwanie pieprzyka jest wskazane?

  Powiększająca się zmiana barwnikowa może być dla nas niepokojąca, zwłaszcza kiedy wokół niej zauważymy czerwoną obwódkę. Nagłe powiększenie się pieprzyka powinno sprawić, że szybciej udamy się do lekarza. Dermatolog bada ją pod kątem wielkości, a także wyglądu brzegu, czy jest on prosty, czy postrzępiony, może niepokojący być również kolor zmiany, zwłaszcza jeśli jest ona mocno ciemna, a także powiększanie się zmiany w krótkim czasie. Niepokojące zmiany lub takie, które umiejscowione są w miejscach, w których mogą być one obcierane przez skórę, powinny być usuwane.

  • Zabieg bezbolesny
  • Nie są wymagane żadne skierowania
  • Do 20 minut
  • Usunięcie tego samego dnia

  Jesteś w dobrych rękach

  Nasz zespół składa się z ekspertów i wysoce doświadczonych lekarzy zajmujących się chirurgicznych usuwaniem znamion skórnych.

  Laserowe usuwanie brodawek Bydgoszcz – dlaczego profilaktyczne usuwanie pieprzyków jest szczególnie istotne?

  Bardzo popularne i bezinwazyjne jest laserowanie usuwanie zmian barwnikowych. Dzięki takiemu zabiegowi można pozbyć się niepokojącej zmiany, a także zmniejszyć lub wyeliminować te pieprzyki, które nie wyglądają według nas estetycznie. Zmiana barwnikowa jest niszczona nie tylko na zewnątrz, ale również w środku, co sprawia, że możemy pozbyć się problemu raz na zawsze...

  Laser nie uszkadza zdrowej tkanki, a jedynie dociera do tych miejsc, w których nagromadzona jest melanina. Zabieg nie trwa długo, a wiązki światła laserowego są „wystrzeliwane” w zmianę skórną.

  Światło lasera pochłania melaninę, podobnie jak dzieje się to podczas laserowej depilacji. W tym wypadku jednak światło lasera ma inną długość, dlatego może wyeliminować melaninę nie tylko na naskórku, ale przede wszystkim w głębi skóry, gdzie jest ona zgromadzona. Czasem zabieg musi być powtórzony przy większych zmianach, ale najczęściej potrzebny jest jeden zabieg. Po zabiegu laserowego usuwanie pieprzyków pozostaje jedynie mała blizna lub może wcale jej nie być. Wiele zależy od wielkości zmiany barwnikowej. Jeśli zabieg musi być powtórzony, poszczególne sesje powinny odbywać się w odstępach czterech lub ośmiotygodniowych. Co ważne laserowe usuwanie pieprzyków jest zabiegiem praktycznie bezbolesnym i nieinwazyjnym. Aby zmniejszyć nieprzyjemne odczucia, stosowany jest specjalny znieczulający krem. Zabieg trwa około pół godziny. Po tym czasie można wrócić do swoich zwykłych obowiązków. Przez pierwsze dni można jedynie zauważyć lekkie zaczerwienienie skóry. Kiedy zmiana jest dość niepokojąca, przed usunięciem jej za pomocą lasera, lekarz zleca pobranie niewielkiego odcinka do badania histopatologicznego. Zabieg laserowego usuwania pieprzyków może być przeprowadzony bez względu na wiek pacjenta. Laser działa na zasadzie odparowywania tkanek w wyniku przemiany wody, która jest w przestrzeniach międzykomórkowych. Dzięki koagulacji nie dochodzi do krwawienia, również istnieje bardzo małe ryzyko powstania blizny. Wpływa to bardzo korzystnie na gojenie się rany oraz dzięki temu miejsce zabiegowe nie musi być zszywane. Bardzo ważny jest fakt, że stosowanie laseru CO2 do tego typu zabiegów sprawia, że zabieg jest sterylny i bezkontaktowy, co wpływa na jego bezpieczeństwo. Z tego powodu wiele osób wybiera właśnie usuwanie pieprzyków za pomocą lasera, zamiast tradycyjnego zabiegu chirurgicznego.

  Chirurgiczne usuwanie zmian skórnych Bydgoszcz jako jedna z metod na usuwanie pieprzyka

  W niektórych przypadkach zalecane jest chirurgiczne usuwanie pieprzyków. Jest wskazane w momencie, kiedy zmiany są większe, a my nie chcemy poddawać się kilku sesjom usuwania pieprzyków za pomocą lasera. Chirurg znieczula miejsce zabiegowe za pomocą zastrzyku i następnie precyzyjnie wycina zmianę skalpelem. Po zabiegu rana jest zszywana. Szwy należy zakryć jałowym gazikiem. Ważne, by skórę wokół szwów odkażać i codziennie zmieniać opatrunek. Po około tygodniu szwy zostają zdjęte. Ta metoda usuwania pieprzyków nie zawsze jest polecana, ponieważ pozostawia po sobie blizny. Jeśli zmiana umiejscowiona jest na twarzy, często wielu pacjentów decyduje się na usuwanie za pomocą lasera, który jest mniej inwazyjny. Nie możemy również po chirurgicznym usuwaniu pieprzyka od razu wrócić do wszystkich naszych codziennych aktywności. Do momentu zdjęcia szwów nie wskazane jest korzystanie z basenu, czy sauny. Nie można również zbyt długo namaczać zszytej rany.

  Kiedy należy bezwzględnie przeprowadzić usuwanie pieprzyka?

  Na usunięcie zmiany skórnej musimy zgłosić się jak najszybciej w momencie, kiedy wokół pieprzyka pojawia się nadżerka, posiada on nieregularny kształt, bardzo szybko powiększa się, występuje krwawienie lub świąd albo kiedy zmiana skórna ma odczyn zapalny. Wtedy usuwanie zmiany skórnej powinno być połączone z wysłaniem próbki do badania histopatologicznego

  Przed udaniem się na zabieg usunięcia pieprzyka, dermatolog wykonuje nowoczesne i bezinwazyjne badanie skóry za pomocą videodermatoskopii. Dzięki niemu znacznie łatwiej jest obejrzeć dokładnie zmianę, a także sprawdzić po pewnym czasie, czy nie zmieniła swojego obrysu ani wielkości. Takie badanie jest wskazane szczególnie w przypadku, kiedy zmiana skórna jest niepokojąca pod względem swojej barwy – nie ma ciemnobrązowego koloru, tylko czarny oraz kiedy wokół niej buduje się nadżerka. Szybka diagnoza pozwoli wykluczyć lub potwierdzić, czy z pozoru mało niepokojący pieprzyk nie jest czerniakiem.

  Laserowe usuwanie zmian skórnych to zabieg mający nie tylko charakter estetyczny, ale również zdrowotny. Zawalcz o swoje zdrowie z pomocą naszych doświadczonych lekarzy, którzy zadbają, by zabieg przebiegł bezpiecznie i komfortowo w korzystnej dla Ciebie cenie.

  Cennik

  Laserowe usuwanie zmian skórnych Cena
  Laserowe usuwanie zmian skórnych od 200,00 zł
  Konsultacja lekarska 150,00 zł
  Laserowe wycięcie zmiany skórnej do 0,5 cm 200,00 zł
  Laserowe wycięcie zmiany skórnej do 0,5 cm (powyżej 3 zmian skórnych) 150,00 zł

  W przypadku usunięcia powyżej dwóch zmian skórnych – każda kolejna zmiana skórna 50% ceny – w zależności od wielkości i położenia zmiany skórnej

  FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

  Czym są pieprzyki? +
  Znamiona barwnikowe powszechnie znane jako pieprzyki to pewne modyfikacje powstałe w skórze właściwej lub na granicy jej przejścia w naskórek. Są one skutkiem rozrostu komórek pigmentowych. Przybierają postać jasnobrązowych lub ciemnobrązowych zmian, charakteryzujących się regularną budową oraz proporcjonalnie rozłożonym barwnikiem. Można wyróżnić pieprzyki pochodzenia genetycznego lub środowiskowego. Znamiona barwnikowe mogą być zlokalizowane w rozmaitych miejscach na ciele.
  Kiedy zdecydować się na zabieg usunięcia pieprzyka? +
  Tego typu znamiona powinny być obejrzane przez specjalistę oraz usunięte, gdy przybierają asymetryczne kształty, przebarwiają się lub powiększają albo zmniejszają swoją powierzchnię.
  Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
  Zabieg laseroterapii nie wymaga większych przygotowań. Należy jedynie skontaktować się z lekarzem, który obejrzy zmiany na skórze, oceni ogólny stan zdrowia i zadecyduje czy konieczne jest usunięcie znamion barwnikowych.
  Jakie są efekty zabiegu? +
  Usuwanie kłopotliwych znamion na skórze przy pomocy lasera CO2 jest skuteczne oraz co najważniejsze - bezpieczne. Nie bez znaczenia jest również szybkość rozwiązywania tego typu problemów oraz komfortowa i bezbolesna procedura. Ponadto laseroterapia nie wiąże się z powstawaniem blizn, co często zdarza się po zabiegach wykonywanych tradycyjną metodą, tj. przy użyciu skalpela. Z tych powodów jest ona szczególnie ceniona przez pacjentów.
  Jak długo utrzymuje się efekt? +
  Znamiona zostają usunięte bezpowrotnie. Należy jednak pamiętać by dbać o swoją skórę i nie spędzać zbyt dużo czasu w pełnym słońcu, zwłaszcza bez właściwej ochrony. Przede wszystkim trzeba zwracać w tym zakresie uwagę na miejsca, które były leczone laserem.
  Jaka jest cena zabiegu? +
  Cena laserowego usuwania zmian skórnych w Bydgoszczy to koszt od 200zł.
  Jakie są zalecenia po zabiegu? +
  Główne zalecenie polega na unikaniu długotrwałego przebywania na słońcu, gdyż może to spowodować powstawanie kolejnych znamion na skórze. Dobrze jest również używać specjalne kremy z odpowiednio wysokim filtrem SPF oraz stale obserwować swoje ciało. Dzięki temu wychwycone zostaną wszelkie zmiany, co umożliwi szybką reakcję w postaci udania się na wizytę do lekarza celem poddania się badaniu dermatoskopem, który pozwoli oszacować czy nowo powstałe znamiona są niebezpieczne dla zdrowia.
  Jakie są wskazania do zabiegu? +
  Laseroterapię stosuje się w przypadku:
  • tłuszczaków,
  • kaszaków,
  • włókniaków,
  • pieprzyków czyli znamion barwnikowych,
  • kurzajek czyli brodawek wirusowych.
  Jakie są zalety laserowego usuwania pieprzyków i znamion? +
  • to najbardziej nowoczesna forma zabiegu w dermatochirurgii, która daje nie tylko wysoce satysfakcjonujące efekty zdrowotne, ale również estetyczne,
  • zapewnia skuteczność, bezkontaktowość, a także precyzyjność działania oraz maksymalnie skrócony czas rekonwalescencji,
  • dzięki możliwości momentalnego reagowania w przypadku krwawienia, możliwe jest szybkie zamknięcia naczyń krwionośnych (tzw. koagulacja), które minimalizuje możliwość wycieku krwi.
  Jakie są przeciwskazania do zabiegu? +
  Podobnie jak przed innymi zabiegami konieczne jest zdiagnozowanie ogólnego stanu zdrowotnego pacjenta. Poniżej przeciwwskazania, które uniemożliwiają poddanie się laseroterapii:
  • przyjmowanie środków farmakologicznych zwiększających wrażliwość na światło,
  • choroby nowotworowe,
  • łuszczyca,
  • bielactwo,
  • opalenizna,
  • infekcje o podłożu wirusowym, bakteryjnym oraz grzybiczym,
  • podatność na powstawanie bliznowców (tzw. keloidów) oraz blizn przyrostowych,
  • nieustabilizowana cukrzyca,
  • zaburzenia krzepliwości.
  Czy wiek Pacjenta ma znaczenie? +
  Laserowe usuwanie znamion skórnych jest bezpieczne, szybkie oraz bezbolesne. Może być stosowane zarówno u młodych ludzi (nawet dzieci) jak i u dorosłych w średnim wieku czy u seniorów. O możliwości poddania się tego typu terapii decyduje przede wszystkim ogólny stan zdrowia.