+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz cena 3000zł

    Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz cena 3000zł

    Nadpotliwość pach i nadpotliwość dłoni jest bardzo uciążliwą dolegliwością coraz większej liczby osób. Laserowe leczenie nadpotliwości wykonywane jest w znieczuleniu miejscowym i trwa z reguły około 30 minut. Polega ona na wprowadzeniu światłowodu lasera w obrębie dołu pachowego i zniszczenia pod wpływem ciepła gruczołów potowych.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz

    • Home
    • Laserowe leczenie nadpotliwości

    Nadpotliwość pach - laserowe leczenie nadpotliwości skutecznie poradzi sobie z tym problemem

    Nadpotliwość jest efektem nieprawidłowego nasilenia pocenia się w odniesieniu do tego, jaki poziom jest niezbędny, aby w odpowiedni sposób wyregulować temperaturę ciała. W medycynie wyróżnia się dwa typy wzmożonej potliwości: uogólnioną (odnoszącą się do całego ciała), a także ograniczoną (odnoszącą się do określonego fragmentu, np. rąk, stóp, pach, pachwin, stanowiące rejony o największej koncentracji gruczołów potowych, przez co pocenie się w wymienionych obszarach jest najbardziej nasilone). ...

    Pierwsze objawy wzmożonej potliwości zwykle zaczynają być dostrzegalne mniej więcej w okresie dojrzewania lub chwilę przed nim. Za przyczynę takiego stanu rzeczy uznaje się wtedy kwestie genetyczne. W tym miejscu warto podkreślić istotność rozróżnienia nadpotliwości pierwotną oraz wtórną. Omawiany drugi typ charakteryzuje się możliwością wystąpienia objawów w ciągu całego życia ze względu na związanie z występowaniem różnych schorzeń i chorób, np. tarczycy, przysadki, cukrzycy, choroby onkologicznej, dny moczanowej, zaburzeń hormonalnych (wliczając w to menopauzę), a także może być uwarunkowana przez przyjmowanie niektórych leków. Nadpotliwość wtórną i pierwotną można rozpoznać także po obszarze występowania. Pierwszy typ zwykle dotyczy całego ciała lub ściśle określonej powierzchni, niekoniecznie jedynie rąk, stóp lub pach. Może np. dotyczyć tylko jednej dłoni (a drugiej już nie) lub jakiegokolwiek innego fragmentu. Niestety, wzmożone pocenie się, oprócz samych względów estetycznych, wywołuje u Pacjentów znaczny dyskomfort i jest powodem generowania się kompleksów. Wbrew pozorom przypadłość ta dotyka dużej grupy osób. W normalnych warunkach człowiek zalewa się potem w sytuacji dla niego stresującej, np. przed egzaminem, ważną rozmową (kwalifikacyjną, spotkaniem biznesowym). U osób z nadpotliwością może pojawić się w zwykłych, codziennych sytuacjach, których nie da się przewidzieć i im zapobiec. W takich sytuacjach osoby z niniejszą przypadłością za wszelką cenę starają się ukryć wstydliwe, mokre plamy na ubraniach. Tym samym jest to schorzenie, które skutecznie odbiera pewność siebie, a także obniża jakość kontaktów towarzyskich. Na szczęście, współczesna medycyna estetyczna ma w swojej ofercie sposób na pozbycie się problemu.

    Nadpotliwość pach i nadpotliwość dłoni – z czego wynika ten problem?

    W tym miejscu należy podkreślić, że pocenie się jest naturalnym procesem zachodzącym w organizmie każdego człowieka. Szacuje się, że na ludzkim ciele znajduje się od 2 do 3 milionów gruczołów potowych, przy czym na 1cm2 średnio przypada 300 z nich. Każdy człowiek każdego dnia wydziela w normalnych warunkach od kilku ml do kilku litrów potu. Pocenie jest potrzebne, ponieważ chroni organizm przed przegrzaniem. Aktywność gruczołów potowych regulowana jest przez współczulny układ nerwowy, który zaopatruje gruczoły potowe poprzez postsynaptyczne włókna cholinergiczne. W ten sposób ludzki organizm utrzymuje homeostazę i stałą temperaturę, która umożliwia poprawne funkcjonowanie całego organizmu człowieka. Warto dodać, że oprócz termoregulacji, pot wykazuje jeszcze inną funkcję – wraz z nim z organizmu usuwane są szkodliwe toksyny.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – dlaczego warto zdecydować się na zabieg?

    Najwięcej Pacjentów zgłasza się do klinik medycyny estetycznej w związku z wzmożoną potliwością pod pachami. Nowoczesnym postępowaniem w takim przypadku jest zastosowanie lasera, którego wiązka o precyzyjnie dobranej długości fali, mocy oraz czasie trwania impulsów oddziałuje na gruczoły potowe, niszcząc je na stałe. Na początku zabiegu lekarz dokonuje niewielkiego nacięcia skóry, gdzie umieszcza cienką głowicę wyposażoną w światłowód, jaki emituje światło ingerujący w wybrane gruczoły. Zwykle jeden zabieg laseroterapii leczenie wzmożonej potliwości trwa około 40 minut. W trosce o dobro i komfort Pacjenta, przed ingerencją laserową podawane jest mu znieczulenie miejscowe. Część lekarz porównuje laserowe leczenie nadpotliwości z zabiegiem liposukcji (lipolizy) laserowej ze względu na wykorzystywanie tych samych urządzeń, przy czym w aspekcie gruczołów potowych kaniulę wprowadza się powierzchownie.

    Jeszcze niedawno zmniejszanie stopnia potliwości u Pacjentów leczono z zastosowaniem klasycznych metod chirurgicznych, np. poprzez łyżeczkowanie gruczołów pachowych, albo stosując sympatektomię. Wraz z rozwojem techniki laserowej, obie te metody tracą na popularności. Dzieje się tak, że chirurgia generuje konieczność późniejszej hospitalizacji, podania znieczulenia ogólnego, a w przypadku sympatektomii – ingerencji w klatkę piersiową. Wszystkie te czynniki wiążą się z dłuższym czasem rekonwalescencji.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – zalecenia przed zabiegiem

    Przed zabiegiem laseroterapii wymagana jest konsultacja medyczna z lekarzem, który oceni, czy ogólny stan zdrowia Pacjenta pozwala na jego udział w tego typu leczeniu. W przypadku leczenia i usuwania nadpotliwości bardzo często wykonuje się tzw. test Mirona, polegający na podaniu jodyny i zasypaniu jej skrobią ziemniaczaną. W ten sposób na ciele w obszarach wzmożonej potliwości pojawią się ciemniejsze plamy barwne. W ten sposób można dokonać zarówno samej diagnozy problemu, jak i w jak najbardziej optymalny sposób zaplanować procedurę zabiegową. Zdarza się tak, że lekarz decyduje się poszerzyć diagnostykę, zlecając Pacjentowi wykonanie innych badań. Umożliwia to zakwalifikowanie danej osoby do konkretnej metody leczenia. Podczas pierwszego spotkania z lekarzem, zwraca on także szczególną uwagę na wszelkie znamiona barwnikowe oraz na kolor, ilość, głębokość zmian skórnych, a także na inne przebarwienia. Sprawdzana jest także wrażliwość Pacjenta (szczególnie w aspekcie poziomu jego progu bólu), a także sposób w jaki reaguje jego skóra na bodźce. Dodatkowo u Pacjentów wykonywana jest próba laserowa, aby w sposób indywidualny dobrać energię lasera, tak, aby przy jak najmniejszej jej ilości uzyskać jak najbardziej optymalny efekt. Warto dodać, że laseroterapia już przy jednym przeprowadzonym zabiegu daje wysoką skuteczność zredukowania problemu, co potwierdzone jest u ponad 95% indywidualnych przypadków.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – wskazania do zabiegu

    Głównym wskazaniem do zabiegu jest wzmożona potliwość, która wywołuje ogólny dyskomfort, spadek jakości życia, a także generuje kompleksy związane z ciągłym zawilgoceniem ciała oraz mokrych plam na odzieży.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – przeciwwskazania do zabiegu

    Przeciwwskazania zabiegowe są następujące:

    • Choroby układu krążeniowo-sercowo-naczyniowego,
    • Nieprawidłowa krzepliwość krwi,
    • Cukrzyca,
    • Niewydolność wątroby.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz – zalecenia po zabiegu

    Dużym atutem laseroterapii jest jej brak skutków ubocznych oraz niskie ryzyko komplikacji. Normalną reakcją organizmu na ingerencję tego typu jest utrzymywanie się od kilku godzin do dwóch tygodni od zabiegu uczucia swędzenia, pieczenia i lekkiej bolesności. Warto dodać, że dyskomfort ten nie jest na tyle uciążliwy, aby Pacjent musiał rezygnować z pracy zawodowej.

    Laserowe leczenie nadpotliwości Bydgoszcz - efekty zabiegu

    W większości Pacjenci najbardziej cenią sobie:

    • Trwałe rezultaty, które widoczne i odczuwalne są już po pierwszym zabiegu,
    • Zahamowanie procesu wzmożonego pocenia się,
    • W przypadku zastosowania botoksu – zablokowanie wydzielania potu przez około sześć miesięcy,
    • Laserowe, trwałe usunięcie gruczołów potowych, co znacznie zwiększa codzienny komfort Pacjenta w niwelowaniu jego wstydliwego problemu.

    Cennik

    Laserowe leczenie nadpotliwości Cena
    Pachy - leczenie nadpotliwości laserem 3000,00 zł
    Konsultacja lekarska w cenie usługi

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Czy nadpotliwość dotyczy tylko pach? +
    Wzmożona potliwość może występować zarówno w dołach pachowych, jak i w innych miejscach na całym ciele, np. na twarzy iw okolicy głowy np. na czole, górnej wardze, szyi i nosie, a także na dłoniach i podeszwach stóp, oraz w innych miejscach. Niestety nadpotliwość jest dolegliwością, którą ciężko pokonać domowymi sposobami, a generuje liczne kompleksy i ogólny dyskomfort, skutecznie obniżając samopoczucie danej osoby. Na szczęście współczesna medycyna pozwala na skuteczne leczenie tego schorzenia. Laseroterapia przynosi liczne efekty i może skutecznie zredukować problem.
    3. Jakie są ogólne przeciwwskazania do leczenia nadpotliwości? +
    Jak przed każdym zabiegiem należy zasięgnąć porady lekarza i sprawdzić istnienie ewentualnych przeciwwskazań do zabiegu. W tym aspekcie jest to:
    • Wykazywanie nadwrażliwości na toksynę botulinową,
    • Inne uczulenia i alergie,
    • Choroby serca i układu krążenia, np. nadciśnienie,
    • Choroby mięśni i zaburzenia w przewodnictwie nerwowo-mieśniowym,
    • Choroby skórne, np. atopowe zapalenie skóry, łuszczyca, bielactwo,
    • Zażywanie niektórych leków, np. wpływających na krzepliwość krwi, antybiotyki, witaminy (szczególnie A),
    • Laktacja lub ciąża.
    5. Jakie są przyczyny zwiększonej potliwości? +
    Przyczyny można podzielić na fizjologiczne i objawowe:

    W aspekcie typu fizjologicznego jest to:
    • Wysoka temperatura i duża wilgotność powietrza,
    • Aktywność fizyczna,
    • Stres i sytuacje wzmagające emocje,
    • Spożywanie niektórych przypraw, mocnej kawy, herbaty i czekolady,
    • Otyłość.


    • W aspekcie objawowym:
      • Nieprawidłowa gospodarka hormonalna,
      • Choroby neurologiczne,
      • Infekcje,
      • Choroby nowotworowe.
    7. Jak wygląda zabieg laserowego leczenia nadpotliwości? +
    Za pomocą emitowanej wiązki lasera naświetla się gruczoły potowe, przez co dochodzi do ich przegrzania i nieodwracalnego zniszczenia i obumarcia. W trosce o dobro Pacjenta, podawane jest mu znieczulenie miejscowe. Efekty zabiegowe są trwałe – raz uszkodzone gruczoły nie regenerują się. Zabieg jest całkowicie bezpieczny.
    2. Czy zabieg jest skuteczny? +
    Laseroterapia przynosi trwałe i optymalne rezultaty. Jeden zabieg skuteczny jest w ponad 95%, więc znaczna część Pacjentów nie wykazuje potrzeby powtórzenia ingerencji laserowej w tym aspekcie.
    4. Czy po zabiegu mogą wystąpić jakieś objawy niepożądane? +
    Podrażniona skóra może zareagować rumieniem, zaczerwienieniem oraz obrzękiem. Zwykle po kilku godzinach samoistnie ustępują. Ze względu na swoją małą dokuczliwość, Pacjent jeszcze tego samego dnia może wrócić do swoich normalnych aktywności, a także nie wykazują niedyspozycji estetycznej. Można dyskomfort zminimalizować za pomocą zimnych okładów. Należy także przestrzegać wszelkich zaleceń lekarskich i po zabiegu:
    • Unikać gorących kąpieli i sauny przez dwa tygodnie,
    • Zrezygnować z opalania się przez miesiąc (łącznie z solarium),
    • Unikać drażniących kosmetyków, np. na bazie alkoholu,
    • Stosować preparaty natłuszczające skórę,
    • Stosować ochronę skóry kremem z wysokim SPF.
    6. Jakie są zalecenia przed zabiegiem? +
    Nie ma potrzeby specjalistycznego przygotowania się do zabiegu. Należy jednak mieć na uwadze kilka zasad:
    • Zrezygnować z opalania, zarówno w solarium, naturalnym słońcu jak i samoopalaczem przez miesiąc do zabiegu,
    • Tydzień przed zabiegiem zrezygnować z zabiegów złuszczających skórę i peelingów,
    • Zachować higienę – zabieg wykonywany jest na czystej skórze, bez makijażu.
    8. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena laserowego leczenia nadpotliwości w Katowicach to 3000zł.