+48 732 080 828 Infolinia 7:00 - 21:00 ul. Janosika 5A, 85-794 Bydgoszcz Cennik
  • Dermatochirurgia
  • Dermatochirurgia
  • Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz cena od 50 zł

    Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz cena od 50 zł

    Laserowe leczenie bólu jest skuteczną metodą uśmierzania bólu, która nie wywołuje skutków ubocznych. Działa również przeciwzapalnie i przeciwobrzękowo.

    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

      
    Niepokoi Cię Twoja zmiana? Zostaw numer, zadzwonimy.

    Wybierz usługę

    Usuwanie zmian skórnych

    Usuwanie kurzajek

    Wazektomia

    Obrzezanie - operacja stulejki

    Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie nadpotliowści

    Laserowe leczenie trądziku

    Laserowe ujędrnianie skóry

    Laserowe usuwanie blizn

    Laserowe usuwanie hemoroidów

    Laserowe usuwanie naczynek

    Laserowe usuwanie przebarwień

    Laserowe usuwanie rozstępów

    Laserowe usuwanie żylaków

    Liposukcja laserowa

    Peeling laserowy

    Laserowe usuwanie blizn potrądzikowych

    Obrzezanie

    Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz

    • Home
    • Laserowe leczenie bólu

    Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz – poradnia leczenia bólu – dlaczego warto wybrać się w takie miejsce?

    Ból jest naturalną reakcją organizmu na wzmożone bodźce dotykowe. Ma on funkcję sygnału alarmowego, który powinien informować człowieka o potencjalnym zagrożeniu lub o powstałych uszkodzeniach tkanek. Wśród populacji ludzkiej istnieje niewielki odsetek jednostek, które na wskutek pewnych wad genetycznych w aspekcie odczuwania bólu, narażone są na ciągłe urazy. Istnieją także przypadłości, które obniżają czucie, np. zaburzenia integracji sensorycznej, które mogą znacznie obniżać czucie, jak również je podwyższać, generując znaczną nadwrażliwość na dotyk. ...

    Wracając do samego bólu, można go scharakteryzować na różne sposoby. Może być on ostry, przemijający, przewlekły (znane są przypadki odczuwania bólu przez lata). Dodatkowo sam ból może mieć różne podłoże. Wyróżnia się kilka typów mechanizmów jego neurohormonalnego generowania się, odbierania, przewodzenia, jak i utrwalania. Warunkuje to konieczność dokładnej diagnozy i analizy indywidualnego przypadku danej osoby w celu optymalnego doboru metody leczenia.

    Wykorzystywanie technologii laserowej w medycynie zalicza się obecnie do najbardziej innowacyjnych form terapii, jaka współcześnie jest stosowana w leczeniu wielu różnych schorzeń. Jest to jedna z bezpieczniejszych form, jakie dostępne są Pacjentom zarówno w Polsce, jak i w innych krajach świata. Prekursorskie tryby emisji pozwalają dostosować energię w taki sposób, aby w szybkim tempie redukować ból mięśniowy lub stawowy bez występowania później skutków ubocznych. W ten sposób uznaje się laseroterapię za jedną z najskuteczniejszych fizykalnych sposobów leczenia bólu pochodzenia mięśniowo-szkieletowego.

    Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz – leczenie bólu kręgosłupa, w jaki sposób można wykorzystać do tego laser?

    Laseroterapię, ze względu na swojej złożone możliwości, precyzję i wysoką efektywność, z powodzeniem włączono do oddziaływań rehabilitacyjnych, ortopedycznych, a także fizykoterapeutycznych. Podczas takich działań wykorzystuje się energię w spektrum podczerwieni, dzięki czemu miejscowo stymuluje się biologiczne tkanki bez ryzyka wystąpienia skutków ubocznych oraz uzależnienia Pacjenta od tej formy terapii....

    Istnieje kilka rodzajów laseroterapii. W medycynie rozróżnia się monoterapię, która jest formą opartą jedynie na samej ingerencji światła lasera. Z kolei kolejnym typem jest terapia skojarzeniowa, która łączy laseroterapię razem z działaniami fizykoterapii.

    Za pomocom zabiegów z zastosowaniem lasera komórki i tkanki zostają odżywione i zregenerowane, wytwarza się wzmożona ilość kolagenu, zwiększa się zaopatrzenie w tlen, a także stymulowane są mechanizmy rekonwalescencji i naprawczych urazy. W przypadku leczenia bólu, Pacjentowi zostaje podana określona dawka energii świetlnej, skierowanej na wybrane, problemowe miejsca. Sama procedura medyczna jest bezpieczna, a także nie powoduje powikłań.

    Tryb przeciwbólowy w laserze

    Szybki efekt przeciwbólowy możliwy jest do osiągnięcia poprzez emisję wiązki lasera w formie serii impulsów o ściśle dobranej i kontrolowanej częstotliwości i mocy. W ciągu najbliższych trzech minut leczenia Pacjent odczuwa różnicę w intensywności bólu, dzięki czemu czuje się znacznie lepiej. Dużym atutem jest tutaj możliwość zmieniania wartości urządzenia tak, aby osiągać optymalne rezultaty, unikając jednocześnie efektów ubocznych. Laseroterapia w tym aspekcie działa w taki sposób, aby za pomocą mechanicznej fali energii stymulować miejscowe krążenie, dzięki czemu usprawnieniu ulega drenaż limfatyczny wybranego obszaru na ciele. Proces leczenia tkanek odbywa się dzięki łączeniu biostymulacji oraz stymulacji fotomechanicznej.

    Leczenie bólu neuropatycznego – jakie rodzaje bólu można leczyć laserowo?

    Emitowana przez laser skupiona wiązka światła wykorzystywana jest w medycynie na różne sposoby:

    • Za pomocą laseroterapii prysznicowej, pobudzone zostają większe obszary ciała. Ze względu na swoje właściwości przeciwbólowe i przeciwzapalne, wykorzystywana jest w leczeniu zwyrodnień, a także przyspiesza proces gojenia się ran.
    • Za pomocą laseroterapii punktowej ingeruje się w konkretne, precyzyjnie określone obszary. Swoje zastosowanie ma głównie w chorobach zwyrodnieniowych narządów ruchu.
    • Za pomocą laseroterapii typu „skaner” oddziałuje się na większy obszar ciała, przy czym wiązka światła urządzenia rozkłada się równomiernie na całym tym obszarze.

    Poradnia leczenia bólu – jakie efekty daje leczenie bólu laserem?

    Laser w tym aspekcie stosowany jest przeciwzapalnie, przeciwobrzękowo i przeciwbólowo. Zmniejsza on rozszerzenie naczyń krwionośnych, a także usprawnia drenaż limfatyczny, dzięki czemu obrzęki powstałe w skutek urazów lub zapalenia są zredukowane. Dodatkowo zastosowanie lasera wysokoenergetycznego w pozytywny sposób wpływa na receptory bólowe, a także wyzwala produkcję endorfin. Przede wszystkim podnosi się próg bólu, a także zmniejsza się ilość przekazów bólowych do mózgu.

    Poprawa aktywności naczyniowej

    Za pomocą zastosowania lasera przyspiesza się proces tworzenia się nowych naczyń włosowatych, dzięki czemu leczenie uszkodzonych tkanek i ran jest znacznie sprawniejsze, a dodatkowo zmniejsza się zniszczona powierzchnia tkanki. Dodatkowo zwiększa się przepływ krwi ze względu na rozszerzenie się naczyń krwionośnych, dając efekt wspomagający leczenia oraz redukcji bólu.

    Leczenie bólu kręgosłupa laserem wysokoenergetycznym

    Za pomocą techniki laserowej z powodzeniem można leczyć bóle kręgosłupa, który w dzisiejszych czasach dotyka coraz szerszej i młodszej populacji. Przykładowo – lecząc ból odcinka szyjnego, który wiąże się z ograniczoną ruchomością, zabieg prowadzony jest w trzech etapach różniących się od siebie trybem pracy. W pierwszym z nich wykorzystywany jest ciągły tryb pracy, dwa razy po 60 dżuli, działając w obrębie mięśnia czworobocznego i mostkowo-obojczykowo-sutkowego. W drugim etapie stosuje się przeciwbólowy tryb E2C z mocą 8 Wat w ciągu dwóch cykli trwających trzy minut w obszarze odcinka szyjnego kręgosłupa. Ostatni etap to użycie trybu przeciwzapalnego ant-inf w dawce 80 dżuli z mocą 10 Wat na 1 cm2 , który jest aplikowany w miejscu wcześniejszej ingerencji trybu przeciwbólowego.

    Laserowe leczenie bólu Bydgoszcz – zastosowanie lasera w rehabilitacji sportowej i fizjoterapii

    Pacjenci chwalą sobie komfort i szybkość zabiegu. Ze względu na swoje cechy charakterystyczne, czyli działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne i przeciwobrzękowe, laser z powodzeniem wykorzystywany jest w przypadku leczenia patologicznych zmian wśród sportowców. Typowe sportowe schorzenia leczone z powodzeniem za pomocą laseroterapii to:

    • Zapalenia ścięgien,
    • Konsekwencje przebytych złamań,
    • Urazy więzadeł,
    • Konsekwencje przebytych urazów,
    • Leczenie schorzeń stóp wszelkiego typu.

    Poprzez parametry, na jakich można pracować manipulując laserem, możliwe jest przeprowadzenie leczenia efektywnego, nieinwazyjnego, bezbolesnego, a także w szybkim tempie. Ludzkie tkanki ulegają penetracji za pomocom ingerowania w nie falami laserowymi o sprecyzowanej długości (810, 980, 1064 [nm]). W ten sposób można bez przeszkód dotrzeć do ogniska bólu zlokalizowanego na różnej głębokości, a także skutecznie działać w jego obrębie, docierając do źródła problemu. Tym samym, metoda laserowa ma same zalety, co potwierdza szerokie grono Pacjentów. Należy jednak pamiętać, że ten typ leczenia wymaga wcześniejszego zakwalifikowania przez specjalistę, który indywidualnie dobierze terapię bólową, a także ewentualne parametry lasera.

    FAQ - NAJCZĘŚCIEJ ZADAWANE PYTANIA

    1. Jakie schorzenia poddawane są leczeniu metodą laseroterapii?+
    Laseroterapia wykazuje znaczne działanie przeciwzapalne. Oddziałuje ona na poziomie komórkowym. Z powodzeniem jest ona wykorzystywana do biostymulacji, łącząc ją z fizjoterapią. Ten sposób można leczyć takie schorzenia jak:
    • Kontuzje sportowe wszelkich tkanek miękkich,
    • Schorzenia mięśniowo-szkieletowe, np. ból mięśni,
    • Leczenie ran i owrzodzeń,
    • Stany zapalne stawów,
    • Bóle kręgosłupa na całej jego długości,
    • Stany zapalne ścięgien,
    • Zespół cieśni nadgarstka.
    3. Czy działanie biostymulacyjne laseroterapii ma potwierdzenie naukowe?+
    Do tej pory opublikowano wyniki ponad 130 testów klinicznych, jakie wykonano z podwójną ślepą próbą. Wszystkie z nich potwierdzają skuteczność laseroterapii. Co ciekawe, do dnia dzisiejszego zostało opublikowane ponad 3 tysiące doniesień badawczych, a każdego roku liczba ta wzrasta o około 250 nowych pozycji. Warto zapoznać się z miejscem, jakim jest PubMed, gdzie umieszczane są wszelkie publikacje na temat laseroterapii.
    5. Różne źródła donoszą o braku skuteczności leczenia laserem – jaka jest więc prawda?+
    Wszystkie badania, których wynikiem jest brak skuteczności laseroterapii powinno się rozpatrywać indywidualnie. Mimo licznych zalet i właściwości laser nie jest lekiem na wszystkie schorzenia. W momencie kiedy dana osoba przeprowadza badania z zastosowaniem laseroterapii w aspekcie leczenia jednostki chorobowej, posiadającej podstaw takie mechanizmy, na które laser nie jest wstanie poprawnie ingerować, to faktem oczywistym będzie brak wpływu leczniczego jako wynik badania. Tym samym, aby laseroterapia była pomocna, musi zostać postawiona odpowiednia diagnoza, sposób leczenia musi wykazywać chociaż minimalny wpływ na czynnik chorobowy, a same parametry zabiegu muszą być dobrane w sposób prawidłowy.
    7. Czy można zastąpić igły wykorzystywane w akupunkturze aplikatorem laserowym? +
    Laseroterapia z powodzeniem wykorzystywana jest w akupunkturze. Zaletą tzw. laseropunktury jest nienaruszanie ciągłości powłoki skórnej. W Polsce tego typu zabiegi wykonywane są jedynie przez lekarzy.
    2. Kiedy lekarz może odmówić Pacjentowi wykonania zabiegu?+
    Wszelkie przeciwwskazania zabiegowe wyklucza lekarz na konsultacji medycznej, jednak do tych najważniejszych zalicza się:
    • Choroby onkologiczne,
    • Ciąża,
    • Cukrzyca,
    • Zaburzenia gospodarki hormonalnej,
    • Epilepsja,
    • Infekcje i wysoka temperatura,
    • Tendencja do wzmożonego krwawienia,
    • Naświetlanie okolicy węzłów chłonnych.
    Warto dodać, że są przypadki kiedy lekarz na mocy swojej wiedzy, wykwalifikowania i doświadczenia podejmuje decyzję o zezwoleniu wykonania zabiegu u danej osoby z potencjalnymi przeciwwskazaniami. Dodatkowo należy mieć świadomość, że podczas zabiegu obowiązkowo należy mieć na sobie okulary ochronne, ponieważ światło lasera może uszkodzić wzrok.
    4. Czy laseroterapię można łączyć z innymi formami terapii?+
    Leczenie laserem wysokoenergetycznym można łączyć z:
    • Drenażem limfatycznym,
    • Terapią manualną,
    • Falą uderzeniową,
    • Krioterapią,
    • Terapią Tecar.
    6. Jak długo trwa pojedynczy zabieg i ile zabiegów należy wykonać, aby rezultaty były optymalne?+
    Czas jednorazowego zabiegu jest indywidualny, ustalany przez lekarza na konsultacji medycznej, jednak przyjmuje się, że zwykle wystarczy od 20 do 30 minut ingerencji laserowej. Zwykle pierwsze efekty odczuwalne są już podczas pierwszego zabiegu, jednak może zdarzyć się, że może to być niewystarczająca ingerencja. Podobnie jak w przypadku czasu, tak i o ilości zabiegów decyduje lekarz. Są Pacjenci, którzy posiadają takie schorzenia, które będą generować konieczność wykonania serii zabiegów. Szczególnie dotyczy to rehabilitacji laserem podczerwonym. Wtedy seria mieści w sobie od 6 do 15 zabiegów.
    8. Jaka jest cena zabiegu? +
    Cena laserowego leczenia bólu w Bydgoszczy to 50zł.